Друге життя поламаній техніці дають студенти у Львові

26.12.2018 08:18
shadow

Студент Національного університету «Львівська політехніка» Василь Ракочий створив стартап зі збору та переробки старої електроніки. Автор оригінальної бізнес-ідеї розповів, що безкоштовно навчається у Tech StartUp School в рамках їхнього проекту «Стартап прорив». Про це з посиланням на РБК Україна, повідомляє Vlasno.info.

За словами винахідника, одного разу йому потрібно було організувати на заході зону технологій, і він вирішив показати глядачам, що знаходиться всередині комп’ютера. Але оскільки розбирати свою техніку студенту не хотілося, він розмістив у соцмережі оголошення про пошук неробочого комп’ютера. Надійшло багато відгуків, що «наочно показало проблему — в Україні немає куди здати на утилізацію стару апаратуру».

«Я подумав, чому б мені цим не зайнятися. Згуртував навколо себе хлопців, яких зацікавила ідея. Зараз у нашій команді дев’ять людей. У жовтні нинішнього року ми стали створювати систему збору та переробки електроніки», — розповів Ракочий.

Наразі хлопці вже відкрили 9 пунктів прийому — це ремонтні майстерні та магазини електроніки, які підтримали ініціативу винахідників.

«Вони розмістили відповідні оголошення з логотипом «Коло». До них люди приносять утиль, а ми його потім забираємо. На нашу ініціативу відгукнулися власники майстерень по ремонту техніки — у них накопичуються перегорілі деталі», — продовжив Василь.

Студент розповів, що було узято на озброєння принцип роботи американської компанії, що займається подібним брухтом — працездатній техніці шукають застосування, а неробочу розбирають та сортирують на відходи — віддирають мідь, алюміній, материнські плати. Придатні запчастини складають окремо — може, комусь вони стануть у нагоді в роботі.

Також хлопці налагодили співпрацю зі стартап-компанією, яка робить з материнських плат прикраси.

Ракочий повідомив, що їх команда в основному приймає від людей старенькі комп’ютери, ноутбуки та wi-fi роутери.

«Поки наш спартап — це, по суті, студентський гурток. Щоб почати заробляти, треба повчитися ведення бізнесу», — говорить він.

Досвід подібних фірм за кордоном показує — гроші надходять від продажу працездатної електроніки, здача вторсировини приносить лише невеликий дохід, зазначив студент і додав ,що хлопці також займуться створенням прикраси із запчастин.

Фото: galinfo.com.ua


Джерело статті: “http://vlasno.info/spetsproekti/2/ecology/item/27954-studenty-u-lvovi-robliat-tsikavynk”

Оставить комментарий